Duben 2009

Fight club

29. dubna 2009 v 20:04 | borůvka |  Helna Bonham Carter
V pravdě netradiční film Davida Finchera mající dva hrdiny, dvě diametrálně rozlišné postavy. Tak zaprvé je tu Jack (Edward Norton). Úspěšný zaměstnanec jedné automobilky, má vkusně zařízený byt jako podle posledního katalogu od Ikei a nosí pěkné a čisté obleky. Každý jeho den je přesnou kopií toho předcházejícího, ale má problém - nemůže v noci spát. Vyzkoušel už snad všechny možné i nemožné způsoby jak to napravit, a nic nepomohlo. Nakonec se rozhodne navštěvovat terapie různých zaměření. Jejich smysl pro něj netkví v tom, jaký mají cíl, ale v tom, že se může vybrečet, uvolnit své nervy napjaté jako struny, a pak hajá jako nemluvně. Až do doby než začne terapie navštěvovat dívka jménem Marla - od té chvíle jde zase vše z kopce.

No a pak tu máme Tylera Durdena (Brad Pitt), chlapíka žijícího každý den tak, jako by měl být jeho poslední. Bydlí v domě na spadnutí, jeho vkus oblékání může soutěžit s nejelegantnějšími bezdomovci, pracuje také jako číšník, ale nepřejte si vědět čím dochucuje jídlo. Dělá také v kině, kde si rád hraje s podprahovými pornografickými záběry, no a konečně také prodává a vyrábí mýdla. Chcete vědět z čeho? Nechtějte.

Ti dva se jednoho krásného dne setkají. Poté, co Jackovi vybouchne byt, kontaktuje Tylera, spolu pak zajdou na panáka - a poté se parádně porvou... Je to stejná emocionální úleva jako navštěvování terapií. A tak vznikne první Klub rváčů...


Tyler Durden: Jakmile luj ztuhne, sebereš vrstvu glycerinu, přidáš kyselinu dusičnou, máš nitroglycerin, když přidáš nitrát sodíku a hrst pilin dostaneš dynamit. Jestli máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu cokoli...Marla Singerová - Velká cestovatelka (Hele Bonham Carter)
Moje nejoblíbenější postava ve filmu.... kvůli týhle ženský bych snad změnila i orientaci =P
Její telefonní číslo ve filmu: 555-0134

Trailer:


Moje milovaná scéna....
You met me at a very strange time in my life
Pixies-Where is my mind... já ten song miluju

Kdo to ještě neviděl, tak určitě doporučuju, je to dlouhý, ale stojí to za víc než ty 2 a půl hodiny.